نماسازان نسل فردا

💢راهنمای خرید نمای کامپوزیت صحیح برای ساختمان

خیلی از شما عزیزان بعد از اینکه تصمیم به استفاده از نما کامپوزیت کردید، اولین سوالی که به ذهن تان خطور می کند این است که؛ چه نوع نما کامپوزیتی استفاده کنم؟ نما چوب؟ نما شیشه؟ کدوم مقرون به صرفه تره؟ کدوم مقاومت بیشتری داره؟ در این نوشتار تصمیم داریم که تمامی نکات مربوط به انتخاب نما کامپوزیت رو بررسی کنیم، با ما همراه باشید:

🔅 آب و هوا:

یکی از حیاتی ترین فاکتور های انتخاب صحیح ورق و همینطور نما کامپوزیت آب و هوا می باشد، برای مثال اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوای آن گرم و خشک می باشد (مانند: یزد) بهترین انتخاب برای شما، آجرنما می تواند باشد چرا که مصالح مختلف ساختما دارای ظرفیت گرمایی و حرارتی مختلف می باشند. همچنین یکی از ویژگی های بارز معماری سنتی ایران استفاده از مصالح بومی می باشد، از این رو پیشنهاد می شود از مصالح ساختمانی استفاده کنید که در شهر شما و یا نهایتا در استان های مجاور شما به راحتی قابل دسترس باشد. شایان ذکر می باشد که در مناطق مرطوب و شمالی نمای سفید دارای محبوبیت فوق العاده ای می باشد.

از نمای سفید به عنوان مقرون به صرفه ترین متریال نمای ساختمان یاد می شود، جنس آنها از سیمان سفید می باشد. همراهان عزیز شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان جهت پیاده سازی بهترین نما کامپوزیت با شماره 09130219004 تماس بگیرید.

🔅 هزینه ورق:

بودجه ی مورد نظر خود را جهت پیاده سازی نما کامپوزیت مورد نظر به مجری بگویید! همیشه از مشاوره مجری های پیاده سازی استفاده کنید تا با مقرون به صرفه ترین هزینه ها، بهترین ها را پیش روی شما بگذارند. همچنین شما می توانید از نمای آجری استفاده کنید چرا که این نما از نظر اقتصادی نسبت به دیگر مصالح سنتی برای نما از صرفه اقتصادی برخوردار است.

🔅 در نظر گرفتن عایق صدا بودن یا نبودن:

این عامل به نوع کسب و کار شما عزیزان بستگی دارید. بعنوان مثال اگر شما در شغل خود با دستگاه هایی سر و کار دارید که سر و صدای بسیاری دارند، می بایست از نوع نمایی استفاده کنید که عایق صدا باشد. لازم به ذکر می باشد که؛ نمای ساندویچ پانل به دلیل بکارگیری لایه فوم پلی اورتان در ساختار خود، بهترین نوع عایق صدا و عایق حرارتی می باشد. این نما به گونه ای عمل می کند که حدود 70 دسی بل از شدت صوت را کاهش می دهد.

🔅نمای ضد حریق:

این عامل همانند فاکتور قبل به نوع کسب و کار شما بستگی دارد.

🔅 زیبا ولی شکننده:

نمای شیشه جزء پر طرفدارترین نماها می باشد چرا که جذابیت منحصر به فردی به دفتر کار یا مغازه و ... شما می دهد. نمای شیشه به دلیل شفافیت و ضخامت کم به هدر رفتن انرژی کمک شایانی می نماید و به هیچ عنوان عایق صوتی و حرارتی خوبی نمی باشد.

نما شیشه

امیدواریم این نوشتار به شما در انتخاب نمای مورد نظرتان کمک کند. از همراهی شما صمیمانه سپاس گزاریم